KLİNİK SPOR PSİKOLOĞU

Berceste Şeber

Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Berceste ŞEBER, 2015 senesinde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Psikoloji lisans eğitiminin hemen ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans Programı’nı başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı ile çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında pek çok hastanede, klinikte ve anaokulunda aktif olarak görev aldığı esnada Bilgi Üniversitesi’ndeki AASP (Association of Applied Sport Psychology) süpervizyonlu Uygulamalı Spor Psikolojisi sertifika programını tamamlamıştır.

2017 senesinde, yüksek lisansını tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Spor Psikolojisi alanında çalışmak üzere Spor Yönetim Bilimleri (Spor Psikolojisi) Doktora Programı’na kabul edilmiştir. Güncel olarak doktora tezine devam eden Berceste, 2021 yılında Avrupa Spor Psikolojisi Federasyonu (European Federation of Sport Psychology) tarafından Uygulamalı Spor Psikolojisi alanında Uzman ünvanını (SASP-FEPSAC) almıştır. Aynı zamanda Barça Innovation Hub’ta verilen ‘Atletlerin Gelişimi için Spor Psikolojisi eğitimini tamamlamıştır.

Gs Spor Okulları, Ted Spor Kulübü, Gd Tenis Akademi spor psikoloğu olarak çalıştığı kulüpler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği Fed Cup Değerlendirme Kampı'nda görev almıştır. Aynı zamanda, Elpis Psikolojik Danışmanlık ile birlikte Tüpraş’a iş yerinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eski milli tenisçi olan ve Berceste Şeber hem pek çok farklı kurumla iş birliği içerisinde hem de bireysel olarak çalışmalarını sürdürmektedir Red Bull, Pınar Protein, Talent360pro, LifeOn Concept, beIN SPORTS, iş birliği yaptığı kurumlar arasındadır. Aynı zamanda, her ay düzenli olarak Deplase Dergi’ye spor içerikleri üretmektedir.  Spor Psikoloğu ve Uzman Klinik Psikolog olarak hem farklı kurumlarla iş birliği içerisinde hem de bireysel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.